Starberry dla start-upów

opublikowano: 29-03-2017, 22:00

Założyciele fanpage’u Filozofia z Miłości na Bogato, pilnie notującego mądrości bohaterek i bohaterów głośnego kilka lat temu serialu, zakładają akcelerator dla start-upów na warszawskiej Pradze.

Żarty z głupkowatych filmowych dialogów to zabawa w wolnym czasie działalności zespołu Senfino, zwycięzcy Microsoft Cup z 2011 r., firmy programistycznej, z oddziałami w Warszawie i Nowym Jorku. Teraz, korzystając ze wsparcia Microsoftu oraz EY, z błogosławieństwem resortu rozwoju, chcą pomagać innym start-upom, stanąć na nogi i ruszyć w świat. Starberry to 650 mkw. powierzchni biurowej, przygotowanej z myślą o młodych firmach, z której równocześnie może korzystać dziesięć zespołów — za darmo. Bezpłatne jest też wsparcie prawne, podatkowe, pomoc w pozyskiwaniu finansowania, wsparcie w rozwijaniu produktów, szukaniu klientów, partnerów i wychodzeniu na zagraniczne rynki. Poszukiwane są projekty z zakresu sztucznej inteligencji, internetu rzeczy, cyfrowego bezpieczeństwa, wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Nabór do akceleratora właśnie rusza. Otwarcie biur zaplanowano na sierpień, start — jesienią.

BARTEK KOSIŃSKI/MR
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Eugeniusz Twaróg

Polecane