Starbucks otworzy kawiarnie w Laosie

ARŻ
opublikowano: 02-11-2020, 12:33

Amerykańska sieć kawiarni rozwija działalność na terenie Azji. Latem przyszłego roku otworzy swój pierwszy lokal w Wientianie, stolicy Laosu.

Laos będzie 17. krajem Azji, w którym obecne są kawiarnie Starbucks. Łącznie na tym kontynencie jest ich ponad 10 tys.

Starbucks
Starbucks
Bloomberg

„Cieszymy się, że możemy rozpocząć działalność w Laosie, który ma bogatą historię produkcji kawy i kwitnącą kulturę kawową” - powiedział w oświadczeniu Michael Conway, wiceprezes wykonawczy Starbucksa.

Licencyjnym operatorem sieci w Laosie będzie spółka Coffee Concepts, która prowadzi już ponad 800 innych lokali Starbucks m.in. w Hongkongu, Wietnamie, Singapurze i Tajlandii.

Wejście Starbucksa do Laosu następuje, gdy firma odnotowuje spadki sprzedaży i marż w Europie i USA, które są spowodowane pandemią koronawirusa. W Azji sytuacja epidemiczna jest aktualnie bardziej stabilna, co znajduje odzwierciedlenie w odbiciu gospodarczym.

Według danych Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Laos liczy około 7 mln mieszkańców, a roczny dochód na osobę wynosi ok. 2600 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane