Starbucks walczy z „government shutdown”

Największy na świecie operator sieci kawiarni, amerykański koncern Starbucks postanowił aktywnie włączyć się do walki z politycznym patem w Waszyngtonie, który doprowadził do zamknięcia państwowych instytucji i grozi poważnymi konsekwencjami dla całej światowej gospodarki, donosi Bloomberg.

W ramach uruchomionej w środę akcji klienci Starbucks, którzy kupią komuś innemu ich ulubiony napój, otrzymają bezpłatny kubek parzonej kawy. Oferta obowiązywać będzie do 11 października.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

„To takie proste. Zapłacisz, a Starbucks  odpłaci ci za to. W ten oryginalny sposób chcemy pomóc naszym współobywatelom, wspierać się wzajemnie w tym szczególnie trudnym czasie” – napisał Howard Schultz, dyrektor generalny spółki w emailu.

Działania polityków, spierających się często tylko dla zasady, stworzyły kolejny okres ogromnej niepewności w naszym kraju, dodał 60-letni biznesmen.

Znany jest on z krytycznego nastawienia do sytuacji jaka od lat ma miejsce w Waszyngtonie. Już w 2011 r. wezwał prezydenta Obamę i Kongres do przezwyciężenia podziałów partyjnych w celu znalezienia rozwiązania odnośnie deficytu amerykańskiego budżetu i bezrobocia. Zachęca też do bojkotowania darowizn na kampanie dopóki Kongres nie doprowadzi do porządku finansów kraju.

Starbucks ma około 11,2 tys. placówek w Stanach Zjednoczonych.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Starbucks walczy z „government shutdown”