Stare telefony komórkowe finansują norweski sport

DI, PAP
opublikowano: 30-05-2015, 10:07

W piątek rozpoczęła się w Norwegii kolejna akcja zbierania starych telefonów komórkowych. Dochód z ich sprzedaży ma pomóc w finansowaniu sportu na poziomie młodzieżowym. Bierze w niej udział 400 klubów, a twarzą kampanii jest alpejczyk Kjetil Jansrud.

Według obliczeń branży, w norweskich domach znajduje się ponad 10 milionów starych, już nieużywanych telefonów komórkowych. W ankiecie firmy Norstat aż 50 procent Norwegów nie wyrzuca tych aparatów, ponieważ „bardzo się do nich przywiązują i trzymają w szufladach”.

W akcji sponsorowanej przez koncern telekomunikacyjny Telenor za każdy telefon kluby otrzymają po 30 koron (15 złotych).

„Wartość aparatów leżących gdzieś w norweskich domach wynosi w sumie 300 milionów koron (150 milionów złotych). Pieniądze te bardzo się przydadzą małym klubom sportowym o niskich budżetach” - powiedziała prezes koncernu Berit Svendsen.

Akcja „stara komórka daje nowe możliwości” prowadzona jest od 2009 roku. Młodzi sportowcy zebrali już ponad pół miliona aparatów. Ambasadorem tegorocznej edycji jest Jansrud, który podkreślił, że jest to ważna inicjatywa ekologiczna, która daje wymierne korzyści dla młodzieży.

„Aby się jednak udała, musimy być solidarni. Ja sam właśnie oddałem moją starą kochaną i kultową Nokię. Wszyscy tak powinniśmy zrobić, gdy ktoś zapuka w tej sprawie do naszych drzwi” - zaapelował do Norwegów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Stare telefony komórkowe finansują norweski sport