Starwood stawia drugi hotel

Magdalena Kozmana
18-09-2000, 00:00

Starwood stawia drugi hotel

Amerykańska sieć Starwood zamierza postawić w Warszawie pięciogwiazdkowy hotel Westin.

Starwood Hotels & Resorts, jedna z największych sieci hotelarskich na świecie, zdecydował się w końcu na zainwestowanie w drugi obiekt w Warszawie. Firma od trzech lat jest właścicielem stołecznego Sheratona. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Amerykanie ostatecznie podpisali umowę ze Skanską, która szukała operatora dla obiektu na rogu ulic Jana Pawła II i Grzybowskiej (z tego projektu wycofał się Hilton).

— Budujemy hotel za 369 pokojami. Z tyłu powstanie centrum handlowo-rozrywkowe — mówi Andreas Falkenius, dyrektor do spraw rozwoju w Skanska Polska.

Nie chce on jednak ujawnić, z jakim operatorem firma podpisała umowę. Jej szczegóły będą znane w październiku, a nowy hotel — Westin, ma zostać otwarty za trzy lata.

Na połowę 2002 roku uruchomienie hotelu w Warszawie zapowiedziała inna grupa — SAS Radisson. Jej pięciogwiazdkowy obiekt będzie się mieścił naprzeciwko Westinu. Na tym jednak nie koniec. Już w 2001 roku Warszawa doczeka się otwarcia Hyatta — luksusowego hotelu jednej z największych sieci amerykańskich. Natomiast austriacka spółka Warimpex stawia przy Emilii Plater hotel Intercontinental.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Kozmana

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Starwood stawia drugi hotel