Steico buduje trzeci zakład

opublikowano: 12-11-2020, 14:29

Niemiecka grupa, która ma fabryki w Wielkopolsce i na Pomorzu, będzie produkować płyty termoizolacyjne na Dolnym Śląsku. Wyda 70 mln EUR.

Już pod koniec przyszłego roku w Gromadce koło Bolesławca w województwie dolnośląskim ruszy produkcja płyt termoizolacyjnych. Zakład zbuduje Steico, niemiecki producent płyt i prefabrykowanych elementów do domów drewnianych. Na początku listopada firma kupiła za 1,2 mln EUR działkę o powierzchni 16,5 ha. To część dawnego lotniska przekształcanego obecnie w tereny inwestycyjne. Powstanie hala z dwiema liniami do produkcji sprężystych mat termoizolacyjnych i płyt termoizolacyjnych z włókien drzewnych wytwarzanych w bardziej ekologicznym procesie suchym (ogranicza zużycie wody). Steico szacuje, że łączna kwota inwestycji wyniesie 60-70 mln EUR.

Steico, firma rodzinna notowana na giełdach we Frankfurcie i Monachium, działa w Polsce od 1998 r. Zainwestowała 670 mln zł w zakłady w Czarnkowie pod Poznaniem (wytwarza konstrukcje budynków z prefabrykatów i belki dwuetowe i materiały termoizolacyjne) i w Czarnej Wodzie w województwie pomorskim (płyty pilśniowe i belki konstrukcyjne do domów drewnianych).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane