StethoMe zmienia strategię działania

opublikowano: 14-02-2021, 20:00

Start-up zaczyna nowy etap działalności, już bezpośrednio na rynku.

Rodzima spółka StethoMe prace nad własnym inteligentnym stetoskopem prowadziła przez kilka ostatnich lat. W międzyczasie testowała różne modele zastosowania i sprzedaży produktu. Szans dla siebie upatrywała m.in. w kontaktach i partnerstwach z podmiotami sektora medycznego w Polsce i na świecie. Pierwsze mobilne stetoskopy wprowadziła już do niektórych szpitali, placówek medycznych, w tym na oddziały wyspecjalizowane w leczeniu COVID-19 oraz do karetek pogotowia. Ze ścieżek dotarcia do profesjonalistów nie rezygnuje, ale w myśl jej strategii głównymi odbiorcami mobilnego stetoskopu i zintegrowanej z nim aplikacji mobilnej mają być klienci indywidualni. StethoMe oficjalnie wystartowała ze sprzedażą urządzenia za pośrednictwem własnego kanału online.

W poszukiwaniu klienta:
W poszukiwaniu klienta:
Wojciech Radomski, prezes StethoMe, liczy, że nowa strategia ułatwi komercjalizację technologii w Polsce i za granicą.
Marek Wiśniewski

Zmiana taktyki

Start-up zawęził obszar zastosowania stetoskopu w użytkowaniu domowym do monitoringu astmy i chorób górnych dróg oddechowych u dzieci. Ponadto zdecydował się na wprowadzenie subskrypcyjnego modelu sprzedaży dostępu do elektronicznego systemu, umożliwiającego bieżące kontrolowanie stanu zdrowia użytkownika z wykorzystaniem jego stetoskopu. Obecnie sprzedaż jest otwarta wyłącznie w Polsce, ale w najbliższych miesiącach spółka zacznie promować produkt także wśród klientów w wybranych państwach zachodnioeuropejskich.

— Planowanie i prowadzenie działań marketingowych skierowanych do dokładnie określonej grupy docelowej, w naszym przypadku do rodziców dzieci z astmą, wśród których potrzeba korzystania z takiego rodzaju narzędzi jest duża, będzie dla nas na obecnie znacznie łatwiejsze niż wprowadzenie produktu do ogólnego użytku — mówi Wojciech Radomski, prezes StethoMe.

Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
×
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.

W ubiegłym roku swój mobilny stetoskop, w ramach projektów pilotażowych i komercyjnych, spółka oddała także w ręce lekarzy pracujących w kilkudziesięciu polskich szpitalach. Pakiet urządzeń nabyło także Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych, przekazując stetoskopy szpitalowi na Stadionie Narodowym w Warszawie. Współpracuje ponadto m.in. z PZU Zdrowie czy Neuca. Nadal jednak mowa o zamówieniach realizowanych na niewielką skalę.

— Nasze cele od początku skoncentrowane były przede wszystkim na odbiorcach indywidualnych. Niemniej także lekarze dostrzegli wartość naszego urządzenia i zaczęli z niego korzystać. Mogę ujawnić, choć bez szczegółów, że jesteśmy np. w trakcie rozmów z Ministerstwem Zdrowia i Narodowym Funduszem Zdrowia — mówi Wojciech Radomski.

— Spółka uruchomiła komercjalizację rozwiązania w bardzo dobrym czasie. Pandemia zdecydowanie zwiększyła popyt na rozwiązania telemedyczne i świadomość ich łatwości i skuteczności. Liczymy, że koncentracja spółki na pacjentach cierpiących na astmę może przynieść bardzo dobre wyniki, szczególnie że StethoMe jest obecnie jedynym na świecie urządzeniem, wspomagającym monitoring tej choroby opartym na sztucznej inteligencji — twierdzi Wojciech Fedorowicz, partner zarządzający TDJ Pitango Ventures.

Finansowe zaplecze

Jednym z funduszy venture capital finansujących rozwój i komercjalizację projektu jest TDJ Pitango Ventures. Ostatnią runę inwestycyjną spółka zamknęła w 2020 r., pozyskując 2,5 mln USD. Pieniądze wyłożyli także: brytyjski fundusz Sebastiana Kulczyka Manta Ray oraz RST Ventures For Earth i Movens VC.

W listopadzie 2020 r. spółka pozyskała ponadto grant w wysokości 4,7 mln zł z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na udoskonalenie systemu StethoMe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane