Steve Ballmer zbuduje superhale

Koszykarski klub Los Angeles Clippers, którego właścicielem jest Steve Ballmer, ogłosił plany budowy nowej hali sportowo-rozrywkowej.

Miliarder i były prezes koncernu Microsoft przejął Clippers pięć lat temu za 2 mld USD i wymarzył sobie, że drużyna wyjdzie z cienia lokalnego rywala, uwielbianego przez gwiazdy klubu Los Angeles Lakers. Nowa hala jest kolejnym elementem tej strategii, bo na razie Clippersi dzielą halę Staples Center z Lakersami. Obiekt powstanie w Inglewood położonym w obszarze metropolitalnym Los Angeles. Klub podkreśla w komunikacie, że projekt finansowany będzie z prywatnych pieniędzy i ma być nie tylko skoncentrowaną na fanach areną sportową, lecz także siedzibą firmy zarządzającej drużyną i centrum szkoleniowym.

Wyświetl galerię [1/4]

Nowa hala Los Angeles Clippers

ARC

— Mój cel jest prosty. Chcę, żeby Clippersi mieli najlepszą siedzibę spośród zespołów we wszystkich dyscyplinach sportowych — mówi Steve Ballmer.

Projekt zostanie ukończony jesienią 2024 r., czyli po wygaśnięciu umowy dzierżawy Staples Center. Nowa hala ma być impulsem gospodarczym dla lokalnej społeczności. Pracę ma w niej znaleźć kilka tysięcy osób.

— Inglewood to zróżnicowana, dynamiczna społeczność obdarzona wykwalifikowaną siłą roboczą, rozwijającą się infrastrukturą i odważnym planem gospodarczym na przyszłość — przekonuje Gillian Zucker, odpowiedzialny w Clippers za działalność biznesową.

Ballmer zaprezentował w ostatnich dniach nie tylko projekt hali, lecz także trzon nowej drużyny. Miliarder ściągnął do niej Kawhi Leonarda, najlepszego zawodnika niedawnych finałów NBA, który poprowadził Toronto Raptors do mistrzostwa. Drugą gwiazdą, która zasiliła zespół, jest Paul George. Majątek Steve’a Ballmera szacowany jest na 52 mld USD, co daje byłemu prezesowi Microsoftu 14 miejsce na liście światowych bogaczy Bloomberg Billionaires Index.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy