Steven Seagal ukarany przez SEC

opublikowano: 27-02-2020, 19:39

Gwiazdor kina akcji, Steven Seagal, został ukarany przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.

67-letni Seagal to kolejny amerykański celebryta, który musi zapłacić karę za nieujawnienie płatnego udziału w promocji kryptowalut. Okazało się, że aktor otrzymał obietnicę 250 tys. USD w gotówce i 750 tys. USD w tokenach za zachęcanie do udziału w pierwotnej ofercie coinów (ICO) firmy Bitcoiin2Gen, wynika z komunikatu SEC. W mediach społecznościowych Seagal wzywał swoich fanów, aby nie przegapili ICO, a w komunikacie prasowym występował jako ambasador marki Bitcoiin2Gen.

Aktor, który mieszka obecnie w Rosji, poszedł na ugodę z SEC bez konieczności przyznawania się do winy. Ma zapłacić 157 tys. USD grzywny i zwrócić taką samą kwotę nienależnych korzyści.

Karę za nieujawnienie wynagrodzenia za wspieranie ICO musieli zapłacić w przeszłości bokser Floyd Mayweather i producent muzyczny DJ Khaled. Pierwszego kosztowało to 600 tys. USD, a drugiego 150 tys. USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane