Stolica nie skorzystała z buspasa

DI, Życie Warszawy
opublikowano: 29-09-2009, 11:09

Warszawski ratusz nie skorzystał z koncepcji budowy buspasa nad Trasą Łazienkowską. To rozwiązanie i projektowane Muzeum Historii Polski wzajemnie się ponoć wykluczają.

Jak pisze "Życie Warszawy", zarząd miasta zastanawia się nad wpuszczeniem na buspas taksówkarzy. Rozważa też pomysł skrócenia czasu jego obowiązywania do godzin szczytu. Tymczasem od dwóch lat miasto ma koncepcję budowy pasa dla autobusów nad Trasą Łazienkowską. Przypomnieli o tym internauci podczas dyskusji na redakcyjnym blogu komunikacyjnym "Życia Warszawy".

W październiku 2007 roku hiszpańska firma APIA XXI przekazała ratuszowi pomysł przebudowy Trasy Łazienkowskiej od ronda Jazdy Polskiej do Wału Miedzeszyńskiego. Polega on na poprowadzeniu nad Trasą Łazienkowską dwukierunkowej jezdni tylko dla autobusów. Dzięki temu komunikacja miejska zostałaby odseparowana od korków bez zabierania pasów samochodom. "To był projekt buspasa (...), który nie zaszkodzi kierowcom. Ale urzędnicy schowali go do szuflady" - pisze rozgoryczony jeden z internautów.

Zarząd miasta zastanawia się nad wpuszczeniem na buspas taksówkarzy.
Zarząd miasta zastanawia się nad wpuszczeniem na buspas taksówkarzy.
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Życie Warszawy

Polecane