Stormm nie zarobił na akcjach Elektrimu

KZ
opublikowano: 05-11-2007, 00:00

Dopiero skonsolidowany raport spółki opublikowany 14 listopada pokaże, jakie wyniki przyniosła jej gra na giełdzie.

Dopiero skonsolidowany raport spółki opublikowany 14 listopada pokaże, jakie wyniki przyniosła jej gra na giełdzie.

Stormm odnotował w trzecim kwartale 659 tys. zł przychodów ze sprzedaży oraz 687 tys. zł straty netto. Jednostkowe rezultaty firmy, kontrolowanej przez Krzysztofa Kosiorka i Elżbietę Sjöblom, nie dają jednak odpowiedzi na pytanie, czy zyskiem zakończyły się główne inwestycje giełdowe firmy. Sam Stormm posiada bowiem jedynie 525 tys. akcji Elektrimu, kupionych 6 września po średniej cenie 6,60 zł. Ostatniego dnia września akcje ulubieńca spekulantów wyceniano na 6,06 zł.

Gros operacji Stormmu koncentruje się w podmiocie zależnym — Mostostalu Export Dom. W trzecim kwartale spółka aktywnie handlowała kontraktami terminowymi na WIG20. W pewnym momencie miała ich nawet 1500. Oprócz tego stała się właścicielem 1,475 mln akcji Elektrimu i 500 tys. akcji TP.

O ile wynik transakcji kontraktami jest trudny do oszacowania, o tyle na akcjach Elektrimu MED prawdopodobnie odnotował lekki zysk. Średnia cena zakupu wyniosła bowiem 5,93 zł. Akcje TP na zakończenie kwartału wyceniano na 20,95 zł. MED kupował je nieco drożej. Spółka posiada również pakiet 1,5 mln akcji Ganta i udziały w idącym na GPW Zrembie Chojnice.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu