Stowarzyszenia chcą zmian w podatkach

PAP,DI
opublikowano: 17-07-2014, 00:00

Kolejne organizacje przedsiębiorców w porozumieniu

Trzy organizacje przedsiębiorców przystąpiły w środę do zawartego w lutym porozumienia o partnerstwie między Federacją Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz śląsko-dąbrowską Solidarnością. Są to: Stowarzyszenie „Wolni Przedsiębiorcy”, Polskie Stowarzyszenie Chrześcijańskich Przedsiębiorców — Koło Warszawskie, Kujawskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Handlowców.

Chcą m.in. uproszczenia podatków oraz zmiany ordynacji wyborczej na większościową — jednomandatowe okręgi wyborcze albo ewentualnie ordynację mieszaną. Jak wyjaśnił na konferencji prasowej Sebastian Brański, rzecznik Federacji MSP, porozumienie ma charakter otwarty i wkrótce mają do niego przystąpić inne związki zawodowe i organizacje pracodawców.

Federacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw działa od października 2012 r. Do tej pory — jak podają jej przedstawiciele — zarejestrowało się ok. 8 tys. osób. Większość z nich to przedsiębiorcy, ale są też np. studenci.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP,DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Stowarzyszenia chcą zmian w podatkach