Strata Forda w IV kw. będzie większa niż oczekiwano

Marek Druś, Przemysław Barankiewicz
05-12-2001, 14:09

DETROIT (Reuters) - Koncern motoryzacyjny Ford Motor podał w środę, że jego strata operacyjna w czwartym kwartale będzie większa niż wcześniej oczekiwano. Drugi pod względem wielkości producent samochodów na świecie zmaga się z największym kryzysem od prawie 10 lat.

Ford opracowuje obecnie szczegóły planu restrukturyzacyjnego, który ma zostać ujawniony w styczniu przyszłego roku. Analitycy branży samochodowej przewidują, że koncern przeprowadzi masowe zwolnienia i wstrzyma produkcję w niektórych fabrykach.

Spółka chce w ten sposób dostosować koszty do kurczącego się udziału w rynku.

Jeszcze w październiku przedstawiciele Forda twierdzili, że wyniki w trzech ostatnich miesiącach 2001 roku będą lepsze niż w trzecim kwartale, kiedy strata operacyjna wyniosła 502 miliony dolarów, czyli 28 centów na akcję.

Obecna prognoza na czwarty kwartał mówi już o stracie w wysokości 50 centów na akcję przed uwzględnieniem pozycji jednorazowych. Analitycy spodziewali się straty w wysokości 14 centów.

Strata w czwartym kwartale będzie oznaczała trzeci ujemny wynik z rzędu co Fordowi, uznawanemu do niedawna za najlepiej zarządzany koncern motryzacyjny w USA, nie zdarzyło się 1992 roku.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Przemysław Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Strata Forda w IV kw. będzie większa niż oczekiwano