Strategiczne podejście ministerstwa

MIB
opublikowano: 07-02-2008, 00:00

Trzy projekty Portu Gdynia znalazły się na liście projektów strategicznych dla rozwoju kraju.

Trzy projekty Portu Gdynia znalazły się na liście projektów strategicznych dla rozwoju kraju.

W miniony piątek Elżbieta Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego zaprezentowała wyniki weryfikacji list projektów indywidualnych do programów: Infrastruktura i Środowisko, Innowacyjna Gospodarka oraz Rozwój Polski Wschodniej. Po weryfikacji na listach projektów kluczowych pozostały 433 projekty.

Wśród nich znalazły się trzy projekty zgłoszone przez Zarząd Morskiego Portu Gdynia w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Zaplanowano budowę infrastruktury portowej do obsługi promów morskich i obsługi statków ro-ro wraz z dojazdem drogowym i kolejowym w porcie, oraz modernizację Kanału Portowego w Porcie Gdynia. Projekty te znalazły się na liście podstawowej wśród projektów transportu morskiego.

— Umieszczenie projektu na liście projektów kluczowych nie oznacza gwarancji dofinansowania. Gwarancją dotacji nie jest także umowa wstępna, a dopiero podpisanie właściwej umowy o dofinansowanie. Miejsce na liście projektów kluczowych oznacza jedynie, że projekt jest ważny dla strategii rozwoju kraju. Należy przyjąć, że od tej chwili uzyskanie dofinansowania powyższych inwestycji zależy przede wszystkim od jej sprawnego przygotowania i realizacji przez firmę. Przegląd i weryfikacja list będą przeprowadzane co pół roku — wyjaśnia Walery Tankiewicz, członek zarządu Morskiego Portu Gdynia.

O jakich pieniądzach mowa? Orientacyjny koszt realizacji wszystkich trzech wymienianych projektów to ponad 484 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu