Strauss-Kahn: nie jesteśmy bezpieczni

MD
13-09-2010, 12:00

Globalna gospodarka może nie wygenerować dużego wzrostu zatrudnienia w najbliższych latach, najsłabsza może być Europa, twierdzi Dominique Strauss-Kahn, szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

- Ożywienie nie wystarczy, potrzebne jest ożywienie na rynku pracy – powiedział Strauss-Kahn. - - Najgorszą rzeczą, jaką można zrobić, to uwierzyć, że skoro uniknęliśmy – będąc na krawędzi – wielkiego kryzysu, który mógł nastąpić 1,5 roku temu, to jesteśmy już bezpieczni. Nie jesteśmy bezpieczni -  dodał. 

Główny ekonomista MFW Olivier Blanchard ostrzegał w ubiegłym tygodniu, że brak nowych miejsc pracy w USA, Europie i innych miejscach może trwać miesiącami.

Według Strauss-Kahna, ożywienie nie następuje tak szybko i nie jest tak wyraźne jak oczekiwano, „ale wciąż jest to ożywienie z pewną niepewnością”.

- Istotną kwestią jest obecnie nie tylko zwiększenie wzrostu, ale zwiększenie wzrostu w sposób który pozwoli stworzyć miliony miejsc pracy, których potrzebujemy – powiedział.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Strauss-Kahn: nie jesteśmy bezpieczni