Strefa z Mazur ma powody do radości

opublikowano: 12-12-2017, 22:00

Smile, producent AGD marki MPM, rozbuduje zakład w pobliżu Szczytna. To 35. zezwolenie wydane w tym roku przez strefę.

To będzie trzecie zezwolenie firmy Smile z Milanówka, która produkuje sprzęt AGD i kolejny raz rozbudowuje zakład w Korpelach w podstrefie Szczytno, zarządzanej przez Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną (WMSSE).

— Smile zainwestuje minimum 5,15 mln zł i zwiększy zatrudnienie do 34 osób. Dotychczas firma wydała 10 mln zł. Ma 31 pracowników — mówi Grzegorz Smoliński, prezes WMSSE.

Dzięki inwestycji Smile rozpocznie produkcję m.in. odkurzaczy, płyt kuchennych, zmywarek i piekarników. Spółka wybuduje magazyn oraz pomieszczenia do przechowywania i sortowania zużytego sprzętu AGD. Smile, sprzedający pod marką MPM, ma obecnie w ofercie 250 produktów. W 1989 r., gdy powstał, zajmował się sprzedażą drobnego AGD, a w 2008 r. poszerzył asortyment o lodówki, pralki i kuchnie gazowe.

Produkuje w Szczytnie i zleca produkcję zewnętrznym podmiotom. Ma w Polsce 250 serwisów. Sprzedaje także na Białorusi, Węgrzech, Ukrainie, Litwie, Łotwie, Słowacji, a także w Estonii, Serbii i Rumunii. — Wydaliśmy w tym roku 35 zezwoleń, podczas gdy średnia z poprzednich 19 lat wynosi siedem. Firmy zadeklarowały 1,7 mld zł nakładów i 1487 miejsc pracy, a we wcześniejszych latach było to średnio odpowiednio 270,5 mln zł i 420 etatów — podkreśla Grzegorz Smoliński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane