Streżyńska o dokonaniach Urzędu Komunikacji Elektronicznej

18-03-2007, 18:30

Obniżenie abonamentu telefonicznego, spadek cen za  połączenia z sieci stacjonarnych na komórkowe oraz połączeń w ramach numerów stacjonarnych - to niektóre dokonania Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), przedstawionych w niedzielę przez jego szefową, Annę Streżyńską podczas konwencji programowej PiS.

Zadaniem UKE jest regulacja rynku telekomunikacyjnego i pocztowego m.in. poprzez analizę i kontrolę rynku telekomunikacyjnego, zakresu częstotliwości czy numeracji telefonicznej. UKE zastąpił działający wcześniej Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty.

Jak mówiła Streżyńska, dotychczasowe osiągnięcia UKE to "dopiero początek". "Urząd działa od lipca 2006 roku i dopiero od kilku miesięcy mamy pełne szanse po dokonaniu niezbędnych zmian w ustawodawstwie pracować nad tym, żeby osiągnąć pełny efekt na tym rynku" - podkreśliła szefowa UKE.

Pod koniec stycznia, rzecznik Urzędu Jacek Strzałkowski powiedział PAP, że UKE, zgodnie z przedstawianymi już rok wcześniej planami, opowiada się za powołaniem jednego urzędu regulatora rynku, w którego kompetencjach znalazłby się nadzór nad mediami elektronicznymi i komunikacją. Takie rozwiązanie popiera część członków KRRiT.

Szefowa UKE podkreśliła, że Urząd, którym kieruje, nie tylko wspiera rozwój przedsiębiorczości i konkurencję, ale także koncentruje się na abonentach.

"Staramy się czynić naprawdę wszystko, co jest w ludzkiej mocy, żeby dowieść, że w centrum naszego zainteresowania jest człowiek. Staramy się codziennie dowieść w swojej pracy, że nie są prawdziwe obiegowe opinie o zbiurokratyzowanej administracji, o bezdusznych urzędnikach, którzy nie widzą szarego obywatela i jego często wielkiej krzywdy i bardzo trudnej sytuacji" - mówiła Streżyńska.

Powiedziała, że w ramach UKE działa specjalna infolinia, która udziela porad i przyjmuje skargi.(PAP)

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Streżyńska o dokonaniach Urzędu Komunikacji Elektronicznej