Strony internetowe domeną przedsiębiorców

opublikowano: 29-01-2014, 00:00

E-commerce

Prawie dwie trzecie domen internetowych (około 500 tys. w 2013 r.) jest rejestrowane przez firmy — podaje SuperHost, firma świadcząca usługi hostingowe.

Spółka informuje, że dynamicznie rośnie liczba domen rejestrowanych przez sektor MSP, który w sprzedaży internetowej widzi dużą szansę rozwoju. W Polsce najpopularniejszą domeną jest .pl, która w 2013 r. objęła prawie 70 proc. rynku hostingowego.

Strony z końcówką .com stanowiły 16 proc., a adresy .eu niecałe 7 proc. tego rynku. Najwięcej nowych domen rejestrują użytkownicy z Mazowsza, a zaraz za nimi plasują się mieszkańcy woj. śląskiego i wielkopolskiego.

2,5

mln Tyle aktywnych stron internetowych [liczone tylko te z końcówką .pl, także com. pl — red.] jest zarejestrowanych w Polsce, co daje nam 6. miejsce w Europie pod względem rejestrów domen narodowych. W 2014 ich liczba może wzrosnąć do 3 mln.

950

tys. Tyle domen zarejestrowano w samym 2013 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rafał Fabisiak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu