Studenci tworzą most na Ukrainę

Anna Dermont
02-06-2004, 00:00

Dobiega końca kolejny etap projektu „Polska-Wschód. Poznajmy się na nowo”.

Fundacja Euro-Most, wspierająca działalność gospodarczą i współpracę Polski z Ukrainą, realizuje inicjatywę mającą rozszerzyć współpracę polsko-ukraińską oraz integrować środowiska biznesowe i studenckie. Służy temu projekt „Polska-Wschód. Poznajmy się na nowo”. Jest on skierowany przede wszystkim do studentów i absolwentów szkół wyższych.

Do końca czerwca można zgłaszać prace konkursowe w kategoriach: konkurs na pracę dyplomową, magisterską, licencjacką, konkurs medialny, na stronę internetową oraz fotograficzny. Po ogłoszeniu wyników zostaną utworzone grupy studyjne, których uczestnicy wyjadą za granicę. Kolejny etap projektu zakłada przekształcenie informacyjnej strony internetowej w dwujęzyczny wortal doradczy dla polskich i ukraińskich przedsiębiorców. Trzeci etap ma ruszyć za rok. Będzie to cykl audycji telewizyjnych, zrealizowanych w formie teleturnieju, emitowanych w TVP2 w paśmie edukacyjnym.

Według przedstawicieli fundacji, realizacja projektu wspomoże rozwój przedsiębiorczości, pozwoli nawiązać kontakty gospodarcze ze wschodnim sąsiadem, zapoznać się z realiami ekonomicznymi i wiedzą z zakresu prawa handlowego. Fundacja ma zamiar rozszerzyć projekt na Białoruś i Rosję.

Wspiera go m.in. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Patronem medialnym jest „Puls Biznesu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Dermont

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Studenci tworzą most na Ukrainę