Stworzył Pixers, ma nowy biznes

opublikowano: 17-12-2015, 22:00

Maciej Białek, założyciel Pixers, rozwija teraz ScreenSHU. Znalazł właśnie inwestora. Otrzymał 2 mln zł od Inovo.vc.

ScreenSHU jest narzędziem, które ma ułatwić tworzenie zrzutów ekranu oraz ich automatyczną aktualizację w internecie. Dodatkowo pozwala na zapisanie ich w chmurze z możliwością współdzielenia z innymi. Koncept jest skierowany głównie do graczy, którzy w sieci chętnie dzielą się uwagamii własnymi osiągnięciami. Z przedstawionych przez firmę danych wynika, że w skali globalnej liczba miesięcznych wyświetleń zrzutów gier sięga już 2,5 mld i cały czas rośnie.

— Gracze docenią aplikację za optymalne działanie „w tle” gry, możliwość elastycznego konfigurowania opcji dotyczących tworzonych zrzutów, m.in. bezkonfliktowe skróty, a także możliwość edycji i komentowania zrzutów w czasie rzeczywistym przez twórcę i oglądających — wyjaśnia Maciej Białek, prezes ScreenSHU; wcześniej stworzył platformę do personalizacjiwnętrz Pixers, był też związany z Gps24.pl i iBroker.pl.

Narzędzie może okazać się przydatne również dla programistów, np. wykonujących pracę zdalnie. Teraz ScreenSHU będzie intensywnie rozwijany, zwłaszcza w zakresie funkcjonalności. Firma postawi nacisk na pozyskanie nowych użytkowników. Chce też wprowadzić na rynek wersję mobilną narzędzia. Plany te urealnia pozyskana właśnie inwestycja — 2 mln zł od funduszu Inovo. vc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu