Stypułkowski: PZU mógłby być dobrym partnerem dla BPH

Polska Agencja Prasowa SA
07-03-2006, 12:45

Jeśli nie doszłoby do fuzji BPH i Pekao w związku z odmową odpowiednich władz na połączenie tych banków, to PZU mógłby być dobrym partnerem dla BPH - poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej prezes PZU Cezary Stypułkowski.

Jeśli nie doszłoby do fuzji BPH i Pekao w związku z odmową odpowiednich władz na połączenie tych banków, to PZU mógłby być dobrym partnerem dla BPH - poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej prezes PZU Cezary Stypułkowski.

    Stypułkowski powiedział, że na krajowym rynku możliwości akwizycyjne PZU są ograniczone do sektora pozaubezpieczeniowego. Dodał, że prowadzenie działalności bankowej byłoby uzasadnione między innymi lepszym wykorzystaniem sieci. Stypułkowski zwrócił jednak uwagę, że BPH jest dużym bankiem i ewentualne kupienie go przez PZU wymagałoby dokapitalizowania ubezpieczyciela.

    Spekulacje rynkowe na temat możliwości przejęcia BPH przez PZU, w razie braku zgody na fuzję BPH i Pekao, pojawiły się kilka tygodni temu. W środę Komisja Nadzoru Bankowego zajmie się wnioskiem UniCredito w sprawie zgody na wykonywanie prawa głosu z akcji BPH. Jest to etap niezbędny przed dalszy postępowaniem dotyczącym fuzji BPH i Pekao.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Stypułkowski: PZU mógłby być dobrym partnerem dla BPH