Sun & Snow zbuduje więcej

Firma wynajmująca apartamenty, która dotychczas finansowała projekty samodzielnie lub z kredytów, wyemitowała obligacje za 10 mln zł.

Operator zarządzający wynajmem 1300 apartamentów w miejscowościach wypoczynkowych i dużych miastach postanowił poszukać nowego sposobu finansowania inwestycji. Grupa Sun & Snow wyemitowała 3-letnie obligacje serii A o łącznej wartości nominalnej 10 mln zł. Podlegają zmiennemu oprocentowaniu opartemu na stawce referencyjnej WIBOR 6M powiększonej o marżę.

Zobacz więcej

SZEŚĆ INWESTYCJI: Sun & Snow, firma, którą kieruje Marcin Dumania, buduje apartamenty w czterech miejscowościach w Polsce, a w tym roku rozpocznie projekty w dwóch kolejnych: na Mazurach i nad morzem. ARC

— Te fundusze przyspieszą rozwój działalności deweloperskiej. Do obecnie realizowanych projektów w Szklarskiej Porębie, Zakopanem i Kołobrzegu dołączą kolejne — w Ustroniu Morskim i Karwicy na Mazurach — mówi Marcin Dumania, prezes Sun & Snow.

Morze i jeziora

Firma na początku działalności (prowadzonej od 2008 r.) wynajmowała apartamenty na zlecenie właścicieli. Od 2013 r. buduje własne obiekty pod marką Sun & Snow Resorts. Powstają cztery budynki za 80 mln zł w Szklarskiej Porębie, obiekt za 10 mln zł w Zakopanem, a w Kołobrzegu — 100 apartamentów za 30 mln zł. Pierwsza nadmorska inwestycja firmy to obiekt tuż nad wodą — w pierwszej linii zabudowy, w pobliżu planowanego molo — z recepcją hotelową, kawiarnią i krytym basenem. Zakończenie inwestycji jest przewidywane jesienią. To dobry kierunek. Z najnowszego raportu Instytutu Badań Rynku Turystycznego TravelData wynika, że w lipcu i sierpniu ubiegłego roku Bałtyk był bezkonkurencyjny: wybrało go 2,9 mln Polaków, podczas gdy najpopularniejszy zagraniczny kierunek, Grecję, 529,2 tys.

— W marcu planujemy rozpoczęcie inwestycji w Karwicy, gdzie powstaną: 80 apartamentów, basen i przestrzeń rekreacyjna. W kwietniu chcemy rozpocząć budowę w Ustroniu Morskim, gdzie w pierwszym etapie powstaną: około stu apartamentów, restauracja i dwa baseny — kryty i zewnętrzny. Docelowo będzie tu 400 apartamentów — zapowiada Marcin Dumania.

Już myśli o kolejnych projektach. — Planujemy realizację kolejnych inwestycji deweloperskich w najpopularniejszych miejscowościach wypoczynkowych i aglomeracjach, dlatego jesteśmy otwarci na możliwość współpracy z właścicielami interesujących gruntów — deklaruje prezes Sun & Snow.

Na razie basta

Obligacje to debiut grupy Sun & Snow na rynku kapitałowym. Wcześniej spółka finansowała inwestycje z własnych funduszy lub kredytów.

— Czołowa pozycja na rynku zarządzania wynajmem apartamentów, historycznie szybkie tempo wzrostu i strategia zarządu przekonały inwestorów do zakupu obligacji spółki — mówi Krzysztof Dziubiński, członek zarządu Domu Maklerskiego Navigator, który był organizatorem i oferującym emisji.

— Nie planujemy kolejnej emisji obligacji, pieniądze z tej wystarczą na realizację naszych bieżących planów — mówi Marcin Dumania. W 2015 r. spółka miała ponad 30 mln zł przychodów z wynajmu apartamentów. W 2016 r. urosła o około 35 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Sun & Snow zbuduje więcej