Sunningwell wystartuje po Hutę Częstochowa

Dzierżawca przygotowuje ofertę do złożenia w przetargu na majątek przedsiębiorstwa. Szykuje się też do dzierżawy ST3.

27 lipca mija termin składania ofert zakupu majątku Huty Częstochowa. W poprzednim postępowaniu nikt się nie zgłosił. Prawo pierwokupu ma dzierżawca, firma Sunningwell, ale bez uczestnictwa w przetargu syndyk nie zdecydował się jej sprzedać przedsiębiorstwa.

KONGLOMERAT:
KONGLOMERAT:
Sunningwell, którym kieruje Marek Frydrych, chce wokół Huty Częstochowa zbudować grupę zajmującą się termicznym przetwarzaniem odpadów i budową prefabrykowanych domów.

— Dlatego złożymy formalną ofertę — zapewnia Marek Frydrych, prezes Sunningwella.

W poprzednim postępowaniu majątek huty wyceniano na 250 mln zł, a obecnie na 220 mln zł. Marek Frydrych nie ujawnia, jaką cenę zaproponuje. Przypomina, że na 28 lipca zaplanowana jest aukcja, w której udział mogą wziąć także potencjalni konkurenci. Od jej wyników zależy więc ostateczna cena nabycia huty. W gronie zainteresowanych hutą wymienia się Metinvest i Liberty Group. Sunningwell, który sięgnął po wsparcie antykryzysowe — uzyskał dofinansowanie wynagrodzeń pracowników z państwowej tarczy, zapewnia, że mimo kryzysu grupa kontynuuje bieżące kontrakty i pozyskuje nowe.

Może je realizować w Częstochowie lub na Pomorzu Zachodnim, bo przygotowuje się do uczestnictwa w przetargu na dzierżawę majątku szczecińskiej firmy ST3, działającej na rynku energetyki wiatrowej. Marek Gróbarczyk, minister gospodarki, informował jednak wcześniej „PB”, że o dzierżawę tego przedsiębiorstwa będą ubiegać się także stocznie Gryfia i Szczecińska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane