Suwałki chcą zatrzymać u siebie biznes

  • Marta Bellon
opublikowano: 29-09-2014, 00:00

Rada miejska Suwałk przyjęła program rozwoju przedsiębiorczości na lata 2014-20, który ma podnieść konkurencyjność gospodarczą miasta.

Zakłada on m.in. przygotowanie 152 ha terenów inwestycyjnych w sąsiedztwie Suwalskiej Strefy Ekonomicznej. Samorząd chce zdobyć na ten cel fundusze unijne. Zamierza również wspomagać młodych ludzi z ciekawymi pomysłami na biznes i sprawić, by nie wyjeżdżali z Suwałk. Chce im przyznawać mieszkania komunalne na czas prowadzenia działalności gospodarczej w dziedzinach ważnych dla miasta. Uchwalony program przewiduje również oddawanie na własność gruntów, które firmy mają w wieczystym użytkowaniu. Przedsiębiorcy mają dostawać bonifikaty w ich nabywaniu. Program zakłada, że ulgę miałby też przedsiębiorca, który wpłaci należność jednorazowo. Firmy nadal będą mogły skorzystać ze zwolnienia z podatku od nieruchomości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon, PAP

Polecane