PB Po Godzinach
Partnerem cyklu EKO jest logo Provident

Swatka dla bogatych

opublikowano: 03-09-2019, 22:00

Do Polski weszło ekskluzywne biuro matrymonialne — Berkeley International. Miłość w sercu singla i singielki rozpali za minimum 10 tys. EUR. Bez VAT

Naukowcy szukają lekarstwa na raka, a lekarstwo na samotność — uważaną przez socjologów za raka, który toczy współczesne pokolenie milenialsów, skupione przede wszystkim na własnych potrzebach, szukaniu nowych doświadczeń i rozwoju osobistym — oferują już coraz liczniejsze koncepty biznesowe, od dużych aplikacji i portali randkowych, jak np. Sympatia.pl, Tinder.com, eDarling.pl, okCupid.com , Badoo.com czy Polishgirl4you.com (wymieniane jako jedne z najpopularniejszych w polskim internecie) przez portale dla chrześcijańskich singli i portale randkowe dla osób po pięćdziesiątce po organizatorów speed datingu w kawiarniach dużych miast. Są też takie, które szukają na tym rynku własnej niszy. Jednym z nich jest Berkeley International. To międzynarodowe biuro matrymonialne, które pozycjonuje się w segmencie usług premium jako „ekskluzywna swatka” i chwali się, że z sukcesami łączy pary ponad granicami. Działa w Londynie, Paryżu, Brukseli, Amsterdamie, Kopenhadze, Cannes, Monako, Dublinie, Luksemburgu, Mediolanie, Genewie, Melbourne i Nowym Jorku, a od niedawna również w Warszawie.

— Widzimy tu ogromny potencjał i możliwość pomocy wielu osobom w znalezieniu właściwego towarzysza życia. Naszym klientom gwarantujemy pełną dyskrecję, zaangażowanie i staranne dopasowanie partnerów. Berkeley International ma duże doświadczenie w budowaniu relacji międzyludzkich i ogromne sukcesy na tym polu. Tylko w ostatnim roku liczba naszych klientów na świecie wzrosła o 35 proc. — mówi Mairead Molloy, globalny dyrektor w Berkeley International.

Kluczowe jest tutaj słowo „prestiż” — z usług Berkeley International nie skorzystają bowiem przeciętni zjadacze chleba, raczej osoby z nieprzeciętnymi dochodami. Nad Wisłą — tak jak w innych krajach — spółka chce swatać głównie zamożnych biznesmenów. Za najtańszy pakiet usług zapłacą ponad połowę średnich rocznych dochodów Polaka.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.

— Nasza usługa jest zindywidualizowana dla każdego klienta i pracujemy tylko dla tych, którym czujemy, że możemy pomóc. Nasze opłaty zaczynają się od 10 tys. EUR, zależnie od lokalizacji i wymagań klienta. Do nich doliczany jest VAT — mówi Agata Igras, dyrektor zarządzająca w Berkeley International Poland.

Nie chodzi ani o miłość od pierwszego wejrzenia, ani o spontaniczność. Model swatania tego biura najlepiej charakteryzuje określenie „drobiazgowa selekcja”.

— Nasi klienci to osoby zamożne, spełnione, najczęściej na wysokich stanowiskach. Osiągnęły ogromny sukces zawodowy i społeczny, ale nie chcą już dłużej być same. Mają duże wymagania wobec siebie i towarzysza życia i dlatego nie idą na kompromisy w jego wyborze. Poznanie „kogokolwiek” nie jest dla nich problemem — jest nim poznanie „właściwej” osoby. Aplikacje randkowe czy spotkania w ciemno aranżowane przez znajomych nie spełniają ich oczekiwań, dlatego korzystają z usług Berkeley International — mówi Agata Igras.

Poza tym biuro chce wyróżniać się dyskrecją. Jego twórcy zakładają, że zamożne osoby nie korzystają z Tindera, który na świecie ma około 50 mln użytkowników miesięcznie.

— Nie ma tu zamieszczania zdjęć ani danych w internecie. Ze wszystkimi klientami i potencjalnymi kandydatami rozmowa odbywa się indywidualnie. Każdy otrzymuje profesjonalną obsługę. Celem spotkania jest zrozumienie klienta, jego potrzeb oraz oczekiwań wobec potencjalnego partnera. Berkeley International daje również unikatową możliwość „randkowania” z ludźmi ze wszystkich kontynentów — dodaje Agata Igras.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane