Świecie kontynuuje hossę

Piotr Wiśniewski
21-07-2003, 00:00

Świecie należy do ulubieńców inwestorów. Oprócz doskonałych wyników finansowych powodem zainteresowania akcjami spółki była wysoka dywidenda za 2002 rok (4,79 zł na 1 akcję). Blisko9-proc. przecena walorów Świecia z 22 kwietnia to efekt korekty o wysokość należnej dywidendy (realnie walory spółki niemal nie straciły wówczas na wartości).

Na powrót walorów w okolice kwietniowego szczytu trzeba było czekać prawie trzy miesiące, podczas których rynek wspierał się w pewnym momencie o strefę 50 zł. W czwartek kurs przekroczył opór 57,8 zł określony przed dniem ustalenia prawa do dywidendy w kwietniu. Tym samym otwarte zostało pole do dalszych wzrostów, co potwierdziła następna sesja. Piątkowa eksplozja zainteresowania walorami spółki to z pewnością dyskontowanie dobrych wyników finansowych za drugi kwartał, które Świecie ogłosi już w najbliższy wtorek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świecie kontynuuje hossę