Święto biznesu w Lublinie

opublikowano: 22-06-2015, 00:00

Spotkania B2B, prelekcje, debaty — to tylko niektóre wydarzenia, które czekają na uczestników I Wschodniego Forum Biznesu.

W kalendarzu imprez gospodarczych Polski Wschodniej pojawiła się nowa ważna pozycja. To Wschodnie Forum Biznesu organizowane przez samorząd województwa lubelskiego i Lubelską Fundację Wspierania Biznesu i Współpracy Międzynarodowej. Pierwsza edycja wydarzenia odbędzie się 25-26 czerwca w Lublinie. Forum jest skierowane głównie do przedsiębiorców, dlatego kluczowym elementem programu będą indywidualne branżowe spotkania firm w formie rozmów business2business oraz biznes2administration. Uzupełnieniem praktycznej części forum będą case study — wystąpienia reprezentantów firm oraz wizyty studyjne.

Podczas planowanych prelekcji i debat eksperci m.in. od polityki międzynarodowej, makroekonomii i inwestycji oraz praktycy w dziedzinie rynków wschodnich powiedzą uczestnikom o aktualnych uwarunkowaniach prowadzenia biznesu, również międzynarodowych. Prelekcje będą dotyczyć głównie rynków wschodnich, ale też partnerów z Europy Zachodniej, Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu. W programie forum są też panele tematyczne, m.in. o społecznej odpowiedzialności biznesu, współpracy na rzecz rozwoju gospodarczego regionów, biogospodarce, energii odnawialnej i zdrowej ekologicznej żywności oraz przemyśle maszynowym. Odbędą się też prezentacje potencjału gospodarczego województwa lubelskiego i ofert inwestycyjnych firm z regionu.

Ma to związek z jednym z głównych celów forum, którym jest podkreślenie pozycji i roli województwa lubelskiego oraz jego stolicy jako atrakcyjnego miejsca spotkań przedsiębiorców i samorządowców z różnych krajów. Wschodnie Forum Biznesu nawiązuje tematycznie do realizacji działań think tanku Centrum Kompetencji Wschodnich. Zostało ono powołane z misją inspirowania do współpracy transgranicznej i wyznaczania kierunków kooperacji na linii UE — Europa Wschodnia. Udział w forum wezmą przedsiębiorcy, przedstawiciele ministerstw i izb gospodarczych m.in. z Ukrainy, Białorusi, Uzbekistanu, Mołdawii, Chin, Indii, Włoch, Francji, Szwajcarii, ZEA, Arabii Saudyjskiej i Angoli. Zaproszeni zagraniczni goście przedstawią oferty inwestycyjne swoich krajów. Będą też stoiska wystawiennicze, na których swój potencjał zaprezentują izby przemysłowo-handlowe, izby gospodarcze i regionalni przedsiębiorcy. © Ⓟ

25-26.06 W tych dniach w Lublinie odbędzie się I Wschodnie Forum Biznesu.

WIĘCEJ INFORMACJI: http://wschodnieforumbiznesu.eu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu