Święto za oceanem skróci ciekawy tydzień

Marcin Kiepas
opublikowano: 23-11-2009, 00:00

Widoczna gołym okiem korelacja dolara z rynkami akcji sprawia, że czwarty tydzień listopada w praktyce będzie skróconym tygodniem dla rynku walutowego. Jest bardzo prawdopodobne, że czwartkowe Święto Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych wyraźnie ograniczy zmienność nie tylko na giełdach, ale również na głównych parach walutowych. Szczególnie że tego dnia brak jest zaplanowanych istotnych publikacji makroekonomicznych z Europy i Azji.

Takich publikacji będzie jednak sporo od poniedziałku do środy. Inwestorzy poznają m.in. kolejny zestaw danych z amerykańskiego rynku nieruchomości (sprzedaż domów na rynku pierwotnym i wtórnym, indeksy SP/Case-Shiller i FHFA), indeks zaufania konsumentów publikowany przez Conference Board, drugie przybliżenie danych o PKB, protokół z ostatniego posiedzenia FOMC, dane o wydatkach i dochodach Amerykanów oraz raport o zamówieniach na dobra trwałego użytku. Ich uzupełnieniem będą wstępne odczyty europejskich indeksów PMI, zrewidowany odczyt danych o dynamice brytyjskiego PKB oraz indeks instytutu Ifo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Kiepas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu