Sygnity jednak ma kontrakt na e-Podatki

MGA
opublikowano: 01-02-2013, 11:44

Z ostatniej chwili: Sygnity SA podpisało kontrakt na budowę, wdrożenie i utrzymanie Systemu e-Podatki wraz z usługami dodatkowymi z Ministerstwem Finansów - podała spółka w komunikacie. Całkowita wartość brutto umowy wynosi 232 mln zł. Umowa będzie wdrażana w latach 2013-2021.

Walka o wart ponad 230 mln zł kontrakt na budowę systemu informatycznego ePodatki toczy się do końca, a nawet jeden dzień dłużej. Zwycięzcą przetargu na jego wykonanie zostało warszawskie Sygnity i wczoraj miało podpisać kontrakt. Spółka informowała nawet o tym w komunikacie bieżącym przekazanym na giełdę.

Ostatecznie jednak szampan został w lodówce - do podpisania umowy nie doszło. Wszystko przez konkurenta Sygnity – krakowski Comarch, który w środę złożył kolejne odwołanie od wyników przetargu. Choć wpłynęło po terminie, zostanie rozpatrzone przez Krajową Izbę Odwoławczą (KIO). Jak informuje resort finansów, może to opóźnić o kilka tygodni podpisanie umowy z Sygnity.

Jak ustalił „PB”, odwołanie Comarchu dotyczy bezczynności zamawiającego, czyli Ministerstwa Finansów. Krakowska spółka twierdzi, że resort ma możliwość sprawdzenia, czy polisa Sygnity została włączona do postępowania przetargowego. Jednak z nieznanych powodów dotychczas tego nie zrobił. W przeciwnym razie odkryłby, że warszawska spółka poświadczyła nieprawdę w toku przetargu – twierdzi Comarch.

- W tych okolicznościach oferta Sygnity powinna zostać wykluczona z postępowania – mówi „PB” przedstawiciel Comarchu.

Krakowska spółka gra ostro, bo liczy, że uda jej się wyrzucić Sygnity za przetargową burtę. Gdyby się jej powiodło, właśnie z nią – jako następną w rankingu ofert - resort finansów podpisałby umowę.

- Obecnie nie ma prawnej możliwości unieważnienia postępowania – mówi nasz rozmówca z Comarchu.

Nie można wykluczyć, że do gry włączy się jeszcze Asseco Poland. Zostało wykluczone z postępowania, bo nie uzupełniło polisy. Jednak odwołało się od tej decyzji i orzeczenie KIO otwiera przed rzeszowską spółką możliwość powrotu.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sygnity jednak ma kontrakt na e-Podatki