Sygnity ma nowego inwestora z ponad 20 proc. głosów

opublikowano: 03-01-2019, 15:59

W wyniku zarejestrowania przez sąd podwyższenia kapitału, wynikającego z ostatniej emisji akcji, Sygnity zyskało kolejnego znaczącego inwestora. Value Fundusz Inwestycyjny Zamknięty z wydzielonym Subfunduszem 1 ma 5.455.843 akcji spółki, które uprawniają do 23,63 proc. głosów.

PB na początku grudnia informował, że w akcjonariacie Sygnity pojawił się Value Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, który na ostatnim NWZ Sygnity wykonywał głosy z 713.740 akcji, co stanowiło 4,58 proc. ogólnej liczby głosów.

Zobacz więcej

Mariusz Nowak prezes Sygnity

Marek Wiśniewski

Z funduszem Value FIZ kojarzony jest Robert Buchajski. Przykładowo w październiku był on reprezentantem tego funduszu na walnym zgromadzeniu Skarbca.  Rodzina Buchajskich jest znana m.in. z takich spółek jak Sanwil, Wikana, Govena Lighting, Herkules, Yawal, Bumech, Ursus czy Gant. W 2015 r. Robert Buchajski sprzedał Bestowi 30 proc. akcji Kredyt Inkaso.

Drugim inwestorem, który kontroluje ponad 20 proc. głosów jest CRON. 

W listopadzie Sygnity w ramach subskrypcji prywatnej uplasowało 7,5 mln akcji po 2,3 zł za szt, co oznacza, że spółka pozyskała 17,25 mln zł. Sąd zarejestrował emisje 31 grudnia.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu