Sygnity odzyskało e-podatki

Integrator znów jest blisko kontraktu za 232 mln zł. Jego konkurenci nie składają jednak broni.

Po raz drugi w ciągu dwóch miesięcy oferta Sygnity została wybrana w przetargu na system podatkowy dla służb fiskalnych. Po tym jak warszawska spółka spełniła wszystkie wymogi, które postawiła przed nią Krajowa Izba Odwoławcza, Ministerstwo Finansów ogłosiło, że to oferta integratora jest najlepsza. Sygnity na tym zamówieniu może zarobić 232 mln zł, ale jeszcze nie może być pewne zwycięstwa.

— Pozostałe firmy, biorące udział w przetargu, będą mogły się odwoływać — usłyszeliśmy w resorcie finansów.

W ogłoszonym na początku roku przetargu wzięło udział pięć firm. Oprócz Sygnity były to Asseco Poland, Comarch, SKG (kupiony w czerwcu przez rzeszowskiego giganta) oraz debiutująca na rynku publicznym SMT Software. Oferta tego ostatniego podmiotu została odrzucona wcześniej, więc na placu boju pozostały trzy firmy.

A właściwie dwie, bo nie należy oczekiwać, by SKG, którego oferta została oceniona najsłabiej, starał się zdobyć to zamówienie. Przedstawiciele Asseco i Comarchu są oszczędni w deklaracjach.

— Analizujemy sprawę i podejmiemy decyzję w sprawie możliwegoodwołania w przewidzianych prawem terminach — mówi Paweł Kozyra, szef komunikacji w Comarchu.

Nieoficjalnie można usłyszeć, że obie firmy zamierzają nadal walczyć o ten kontrakt. Przedstawiciele branży IT podkreślają, że wygrana w przetargu nie będzie oznaczać automatycznego sukcesu Sygnity. Spółka musi poradzić sobie z największym kontraktem w historii. Wymogi, które postawił resort finansów — np. w zakresie finansowania inwestycji — są restrykcyjne.

Kontrakt jest kilkuletni, a ministerstwo zamierza płacić za zrealizowane prace raz w roku. Sygnity będzie musiało poradzić sobie z tym problemem, rolując lub spłacając dług.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu