Symboliczne spadki na amerykańskich giełdach

opublikowano: 20-07-2018, 22:06

Końcówka tygodnia na amerykańskich giełdach nie miała spokojnego przebiegu. Indeksy poddawały się wahaniom, a inwestorzy nie byli przekonani w którą stronę je bardziej zdecydowanie pchnąć.

Z jednej strony solidne rezultaty Microsoftu zachęcały do nabywania walorów, szczególnie spółek technologicznych, z drugiej jednak, nastroje tonowały i zwiększały niepewność i napięcie obawy związane z eskalacją napięć handlowych pomiędzy największymi gospodarkami świata. W piątek oliwy do ognia ponownie dolał prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, który ostrzegł, że jest gotowy do wprowadzenia kolejnych ceł na chińskie produkty o wartości 500 mld USD.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Notowania akcji Microsoftu wspięły się na nowy historyczny szczyt po tym jak producent oprogramowania, w tym systemu Windows pochwalił się bardzo dobrymi wynikami finansowymi. Drożały też udziały większości członków tzw. grupy FAANG, Facebooka, Apple, Google (Alphabet). 

Z kolei na wartości traciły udziały spółek o dużej ekspozycji na sprzedaż eksportową takich jak Caterpillar czy 3M.

Ostatecznie, na finiszu piątkowej sesji indeks DJ IA tracił 0,03 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,09 proc. zaś technologiczny Nasdaq spadał o 0,07 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy