Czytasz dzięki

Symulator pszczoły ma dodać skrzydeł Varsav GS

opublikowano: 13-09-2018, 22:00

Warszawska spółka liczy na potencjał gry Bee Simulator. Ma on też dać spółce fundament pod produkcję kolejnych gier.

Varsav Game Studios (wcześniej Varsav VR) to notowany od 2012 r. na NewConnect producent gier i aplikacji. Spółka, której kapitalizacja to ok. 30 mln zł, do tej pory nie brylowała wśród giełdowych game developerów. W kwietniu ubiegłego roku rozpoczęła prace nad swoją najważniejszą produkcją Bee Simulator, czyli symulatorem pszczoły. To przygodowa gra , której scenariusz opiera się na życiu i zachowaniu pszczół. Ostatnio gra prezentowała się na targach Gamescom w Kolonii i PAX w Seatle, gdzie spotkała się z dobrym przyjęciem.

Bee Simulator z portfolio Varsav Game
Studios, został dobrze przyjęty na targach Gamescom i Pax. Jeśli gra spełni
oczekiwania dużego grona graczy i zrobi niespodziankę na miarę House Flippera,
może być trampoliną dla warszawskiej spółki.
Zobacz więcej

Świat oczyma pszczoły:

Bee Simulator z portfolio Varsav Game Studios, został dobrze przyjęty na targach Gamescom i Pax. Jeśli gra spełni oczekiwania dużego grona graczy i zrobi niespodziankę na miarę House Flippera, może być trampoliną dla warszawskiej spółki. Fot. ARC

— Ogromne zainteresowanie graczy, które wywołał zwiastun zapowiadający grę, oczywiście bardzo nas cieszy, ale jeszcze bardziej motywuje. Chcemy, by Bee Simulator spełnił oczekiwania dużego grona graczy, którzy się już grą zainteresowali i by pozwolił nam zbudować fundament spółki pod kolejne gry łączące świat zwierząt ze światem wirtualnej rozrywki — mówi Łuksza Rosiński, członek zarządu Varsav Game Studios.

Liczba odsłon oficjalnego zwiastuna gry na różnych kanałach wynosi obecnie około 2 mln. W prasie do tej pory ukazało się około 900 artykułów na temat gry.

— Pozytywny odbiór gry przez dziennikarzy odwiedzających nasze stanowiska, czy łącznie siedmiu wydawców, którzy zainteresowali się grą, bardzo pozytywnie nastraja nas przed dalszą pracą nad projektem. Nie publikowaliśmy prognoz, więc trudno mówić o konkretnych szacunkach sprzedażowych. Natomiast na pewno po dobrym pierwszym odbiorze gry apetyty nam wzrosły i widzimy potencjał, by rywalizować z najlepszymi symulatorami na rynku — mówi Łukasz Rosiński.

Czy gra może liczyć na taką popularność, jak np. symulator kozy, którego sprzedaż przekroczyła milion sztuk?

— Akurat Goat Simulator, który rzeczywiście naturalnie może narzucać się jako referencja, tak naprawdę ma z nasza grą niewiele wspólnego. W naszej opinii jeżeli chodzi o potencjalnych graczy, którzy mogą być zainteresowani zakupem Bee Simullatora, bliżej nam do House Flippera czy Bee Movie Game — mówi członek zarządu Varsav GS.

Przypomnijmy, że Hause Flipper wyprodukowany przez studio Empyrean, w ciągu dwóch tygodni od premiery sprzedał się w liczbie około 200 tys. szt.

Przedstawiciele Varsav GS zwracają uwagę, że Bee Simulator nie jest zwykłym symulatorem — gra łączy w sobie cechy gry akcji oraz symulatora z elementami edukacyjnymi.

Łączny koszt produkcji gry ma wynieść około 2 mln zł, ale przy zadowalającej sprzedaży producent będzie rozważał jego zwiększenie, poprzez stworzenie płatnych dodatków do gry lub dużego jej uaktualnienia. Zakończenie produkcji Bee Simulator i certyfikacji planowane jest na I kw. 2019 r.

— Obecnie jesteśmy w końcowej fazie produkcji, przed nami testy, portowanie gry na konsole i jej certyfikacja. Celujemy w jednoczesny debiut gry na PC i przynajmniej jedną konsolę. Oczywiście chcielibyśmy przeprowadzić jednoczesną premierę na wszystkich konsolach tj. PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch, ale jest to nasz pierwszy projekt, który na dodatek bardzo wyróżnia się graficznie, więc nie chcemy przedwcześnie deklarować się co do kwestii nie zależących tylko od naszych decyzji — mówi Łukasz Rosiński.

Varsav GS jeszcze nie zdecydowało, kto będzie wydawcą gry. Spółka ujawnia, że wydawcy, z którymi prowadzi rozmowy, to bardzo niejednorodna grupa.

— Z jednej strony są to wyspecjalizowanepodmioty z Europy, z drugiej typowo lokalni wydawcy z rynku azjatyckiego, z trzeciej średniej wielkości wydawcy, którzy mogą zapewnić grze globalną dystrybucję pudełkową. Nasz ostateczny wybór sposobu wydania gry jest oczywiście uzależniony od zaproponowanych przez partnerów warunków — mówi Łukasz Rosiński.

Bee Simulator to nie jedyny projekt, nad którym pracuje Varsav GS. Toczą się prace nad grą mobilną AR Kicker. Będzie połączenie menedżera piłkarskiego z elementami gry akcji w postaci fizycznych zadań dla gracza w rozszerzonej rzeczywistości. Premiera gry planowana jest na przełom 2018 i 2019 r. Spółka rozwija także portal finansowania społecznościowego, umożliwiający inwestowanie w projekty z rynku gier komputerowych — Crowd Dragons. Ovid Works, z grupy Varsav GS, pracuje nad grą Methamorphosis, która opiera swój scenariusz na książce Franza Kafki „Przemiana”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy