Syn Schumachera idzie w ślady ojca

opublikowano: 03-03-2015, 12:45

Mick Schumacher, syn Michaela, legendarnego już siedmiokrotnego mistrza Formuły od kwietnia pojawi się w Formule 4, donosi serwis TheLocal. Własnie podpisał pierwszy kontrakt wyścigowy.

Zasiądzie za sterami pojazdu stajni Team van Amersfoort.

Na swojej stronie internetowej zespół napisał, że „…Mick spędził cały dzień w symulatorze w siedzibie firmy w Holandii. Następnie był obserwowany podczas sesji treningowej w Walencji. W końcu strony doszły do porozumienia odnośnie startu Schumachera Juniora w tegorocznej serii ADAC Fromula 4”.

W ubiegłym sezonie kartingowym 15-latek zajął drugie miejsce w  Mistrzostwach Niemiec.

Cykl wyścigów dla młodych talentów rozpocznie się 25 kwietnia w północnoniemieckim Oschersleben, zaś ostatni wyścig serii na torze w Hockenheim zaplanowany jest na październik. Został on stworzony w 2014 r. w celu wyłapania potencjalnych przyszłych kierowców dla słynnej Formuły 1. 

Ojciec Micka nadal przechodzi rehabilitację po wypadku na nartach jaki miał w grudniu 2013 r. konsekwencją czego była kilkumiesięczna śpiączka. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Motoryzacja / Syn Schumachera idzie w ślady ojca