Synthos wybuduje fabrykę w Brazylii

opublikowano: 31-03-2014, 18:35

Synthos planuje budowę fabryki kauczuku polibutadienowego na katalizatorze neodymowym w Kompleksie Petrochemicznym Triunfo, w brazylijskim stanie Rio Grande do Sul, poinformowała spółka w komunikacie

Warunkiem realizacji inwestycji jest wejście w życie umów dotyczących dostaw surowców, które zostały podpisane w 2013 r.
 
Po wejściu w życie umów, Synthos zbuduje zakład produkcyjny kauczuków polibutadienowych (NdBR), stosowanych do produkcji zaawansowanych technologicznie opon do samochodów osobowych i ciężarowych, a także różnego rodzaju gumowych artykułów technicznych. Wydajność zakładu będzie wynosiła 80 000 ton rocznie, co, jak zapewnia spółka, ma w dużej mierze zastąpić obecny import w Brazylii.
 
 - Biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na kauczuki syntetyczne w Brazylii i pozostałych krajach Ameryki Południowej, naszym celem nie będzie zastępowanie lokalnej produkcji ale substytuowanie importu spoza regionu – powiedział Tomasz Kalwat, prezes Synthos, w komunikacie.
 
Produkcja kauczuków będzie prowadzona w Brazylii w oparciu o licencję udzieloną przez Michelin.
 
Firma podpisała warunkowe porozumienia z producentami opon Michelin i Pirelli na dostawę kauczuków NdBR do ich zakładów zlokalizowanych w Brazylii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu