Szachowy mistrz świata przejął start-up

opublikowano: 03-09-2019, 07:42

Magnus Carlsen zdecydował się przejąć internetowy serwis Chessable, stworzony przez szachowego amatora z Wielkiej Brytanii.

Wartości transakcji nie ujawniono, ale nieoficjalnie mówi się, że przekracza 1 mln GBP. Carlsen zapowiedział także, że jego biznes zainwestuje 500 tys. GBP w rozwój Chessable.

Zobacz więcej

fot. Frans Peeters (en.wikipedia.org)

David Kramaley, student psychologii ze Swindon stworzył w 2016 roku serwis Chessable, na którym zamieszczał naukowo opracowane narzędzia treningowe dla szachistów oraz inne materiały dotyczące „królewskiej gry”. Popularność serwisu, w tworzeniu którego pomagał John Bartholomew, jeden z najlepszych amerykańskich trenerów szachów, szybko rosła. Magnus Carlsen zwrócił uwagę na serwis w ubiegłym roku, kiedy bronił w Londynie mistrzowskiego tytułu. Zauważył, że pasuje on do Play Magnus, biznesu szachowego mistrza zajmującego się nauką gry w szachy.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, PA News

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu