Szalony spadek złotego chwilowo powstrzymany

Joanna Pluta
opublikowano: 06-02-2009, 00:00

Notowania złotego ustabilizowały się. Po środowym, dramatycznym osłabieniu, rynek łapał oddech. Notowania euro poruszały się od 4,63 do 4,6650 zł, a dolara od 3,6050 do 3,65 zł. Jest to prawdopodobnie przystanek przed dalszą falą wyprzedaży polskiej waluty, która może doprowadzić kurs EUR/PLN powyżej kolejnego oporu przy 3,80.

Pozostałe waluty regionu także kwotowane były przy niewielkiej zmienności. Korona czeska praktycznie nie zareagowała na fatalne dane o grudniowym bilansie handlowym. Deficyt wzrósł z 0,47 mld koron jeszcze miesiąc temu do prawie 11,8 mld. Prognozy przewidywały taką skalę wzrostu. Informacje o wzroście deficytu mogły więc być już uzględnione w cenach. Możliwe nawet, że brak niespodzianki był jednym z czynników wspierających presję na wzrost wartości walut regionu.

Joanna Pluta

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Pluta

Polecane