Szanghaj twierdzi, że nadal rozmawia z Teslą

opublikowano: 13-03-2018, 13:05
aktualizacja: 13-03-2018, 13:06

Władze Szanghaju poinformowały, że rozmowy z Teslą w sprawie budowy fabryki nadal się toczą. Ma to zmniejszyć obawy zerwania negocjacji po ostatnich wypowiedziach Elona Muska, szefa amerykańskiej spółki, pisze Reuters.

Musk zaapelował niedawno do prezydenta Donalda Trumpa, kiedy ten wprowadzał cła importowe na stal i aluminium, aby zajął się też sprawą nierównego traktowania amerykańskich spółek motoryzacyjnych w Chinach.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- To jak rywalizowanie na olimpiadzie w ołowianych butach — napisał szef Tesli, który chce produkować auta elektryczne w Chinach, ale ponieważ chciałby zachować kontrolę nad spółką, nie jest to możliwe.

Wypowiedź Muska wywołała obawy, że rozmowy Tesli z władzami Szanghaju o budowie fabryki aut elektrycznych zostały „odłożone na półkę”. Władze liczącego najwięcej mieszkańców miasta Chin uspokoiły jednak , że kontakty z Teslą były zawsze pozytywne, a obie strony mają wspólny cel, którym jest przyspieszenie rozwoju chińskiego rynku aut „nowej energii”.

- Obie strony uważnie przyglądają się planom dotyczącym Chin. Obecnie wciąż dyskutowane są szczegóły, kiedy cokolwiek zostanie ustalone poinformujemy o tym tak szybko, jak to będzie możliwe – głosi stanowisko Szanghaju. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu