Musk prosi Trumpa o pomoc

Druś Marek
opublikowano: 11-03-2018, 22:00

Szef Tesli zwrócił się do prezydenta USA o pomoc w sprawie nierównego traktowania firm na rynku motoryzacyjnym w Chinach.

 

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

W serii wpisów na Twitterze napisał, że choć jest generalnie przeciwny cłom, to obecne zasady w Chinach bardzo utrudniają tam działalność zagranicznym firmom. „To jak rywalizowanie na olimpiadzie w ołowianych butach” — napisał Elon Musk. Chce produkować auta elektryczne w Chinach, ale ponieważ chce zachować całkowitą kontrolę nad spółką, nie jest to możliwe.

„Żaden producent aut z USA nie może posiadać nawet 50 proc. swojej fabryki w Chinach, a w USA jest pięć spółek z branży aut elektrycznych należących w 100 proc. do Chińczyków”. Chcę tylko sprawiedliwych warunków, najlepiej takich, gdzie cła/zasady są tak samo umiarkowane. Mam nadzieję, że nie wydaje się to nierozsądne” — napisał Elon Musk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Druś Marek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu