Szczepionka AstraZeneca zatwierdzona w Argentynie

PAP
opublikowano: 30-12-2020, 21:49

Argentyński regulator w środę zatwierdził do użytku awaryjnego w kraju szczepionkę przeciw Covid-19 opracowaną przez koncern AstraZeneca i Uniwersytet Oksfordzki - poinformował ten koncern farmaceutyczny.

Szczepionkę zaaprobował argentyński Krajowy Administrator ds. Żywności i Technologii Medycznych (ANMAT), co uczyniło Argentynę "jednym z pierwszych krajów na świecie, które wydały zezwolenie" na ten lek - podała AstraZeneca.

Wcześniej w środę brytyjski regulator dał zgodę na stosowanie tego preparatu.

We wtorek w Argentynie rozpoczęto szczepienia przeciw Covid-19 rosyjską szczepionką Sputnik V.

Argentyna jest czwartym krajem w Ameryce Łacińskiej, który rozpoczął kampanię szczepień przeciwko Covid-19. Jednak w pozostałych trzech - w Meksyku, Kostaryce i Chile - wybrano szczepionkę firm Pfizer/BioNTech.

Argentyna, która ma 45 mln mieszkańców, odnotowała dotąd ponad 1,5 mln zakażeń SARS-CoV-2 i ponad 42,8 tys. zgonów w związku z Covid-19. Kraj ten podpisał również umowy na zakup szczepionki z Uniwersytetem Oksfordzkim, stowarzyszonym z laboratorium AstraZeneca, oraz prowadzi negocjacje z Pfizerem i BioNTech.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane