Szczyt UE: Polska i Francja tworzą nowy front

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-12-2005, 12:03

Francuska agencja AFP doniosła w czwartek, że premier Kazimierz Marcinkiewicz oświadczył, iż liczy na poparcie Francji w zwiększeniu funduszy przeznaczonych dla nowych państw członkowskich w budżecie 2007-2013.

Francuska agencja AFP doniosła w czwartek, że premier Kazimierz Marcinkiewicz oświadczył, iż liczy na poparcie Francji w zwiększeniu funduszy przeznaczonych dla nowych państw członkowskich w budżecie 2007-2013.

    Na kilka godzin przed decydującym szczytem UE w sprawie budżetu na lata 2007-2013 powstał nowy front - komentuje austriacka agencja APA.

    AFP powołuje się na wypowiedź Marcinkiewicza w samolocie w drodze do Brukseli: Francja ma ogromną rolę do odegrania, ponieważ to właśnie Francja dotychczas przeciwstawiała się większości pomysłów brytyjskich.

    Członkowie polskiej delegacji dodali, że przed rozpoczęciem szczytu unijnego może dojść do spotkania przywódców Trójkąta Weimarskiego - Polski, Francji i Niemiec - pisze AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane