Szefie, pozwól na drzemkę

DI, Rz
opublikowano: 30-05-2011, 10:51

Krótka sjesta poprawia koncentrację, pamięć, niweluje stres. Dlatego niektóre firmy amerykańskie wyznaczyły specjalne obszary, gdzie pracownicy mogą się zregenerować i zdrzemnąć kilka minut - dowiadujemy się z "Rzeczpospolitej".

Drzemka w ciągu dnia wpływa na lepsze funkcjonowanie serca, wzmaga kreatywność, motywację, redukuje stres i zwiększa koncentrację - przekonuje dr. Sara Mednick, autorka książki "Take a Nap!Change Your Life" ("Zdrzemnij się! Zmień swoje życie").

Zobacz więcej

Krótka drzemka poprawia wydajność pracownika.

Wiele firm takich jak Google czy Nike już dostrzegło pozytywny wpływ drzemki. Co nie znaczy, że pozwalają na spanie przy komputerze. Raczej wyznaczają miejsca, gdzie można bez przeszkadzania innym uciąć komara. Na przykład w sercu Nowego Jorku działa spa yelospa. Każdy, kto czuje znużenie,  może tu wpaść na krótką drzemkę. 20 minut snu kosztuje 17 dolarów, 40-minutowa drzemka kosztuje 30 dolarów. Dodatkowo salon oferuje takie usługi jak masaż czy maseczki.

Nowa moda na drzemkę w pracy przyczyniła się do powstania wielu produktów, które ułatwiają relaks w firmie. Google zamontowało tzw. EnergyPod – fotele wyposażone w system nagłośnienia i system budzenia, który dzięki delikatnym wibracjom i grze świateł przypomina pracownikowi, że pora wstać.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Rz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Kariera / Szefie, pozwól na drzemkę