Szefowa Giant: era „made in China” dobiegła końca

opublikowano: 18-06-2019, 15:29

- W ubiegłym roku zauważyłam, że era „made in China” i zaopatrywania całego świata dobiegła końca – powiedziała Bonnie Tu, szefowa tajwańskiego Giant Manufacturing, największego na świecie producenta rowerów.

- Kiedy Trump ogłosił plan wprowadzenia 25 proc. cła na import z Chin potraktowaliśmy to poważnie – powiedziała Tu. - Zaczęliśmy przenosić się z Chin zanim przestał mówić – dodała.  

Giant przeniósł produkcję rowerów dedykowanych na rynek USA do zakładów na Tajwanie. Zamknął fabrykę rowerów górskich i wyścigowych w Chinach pod koniec 2018 roku. W lipcu ubiegłego roku ogłosił otwarcie fabryki na Węgrzech w związku z „przenoszeniem produkcji bliżej docelowych rynków”.

Giant wciąż ma pięć fabryk w Chinach.

- Świat nie jest już dłużej płaski – powiedziała Tu odnosząc się do tytułu książki Thomasa Friedmana, w której opisywał on iż świat stał się jednolity dla firm i handlu. - Ten koncept nie jest wciąż opłacalny w każdym miejscu – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane