Szefowie Deutsche Banku oskarżają rząd Merkel

To rząd Angeli Merkel jest przynajmniej częściowo odpowiedzialny za spadek zaufania rynku do Deutsche Banku, twierdzą jego szefowie: John Cryan i Juergen Fitschen.

W wywiadzie dla Frankfurter Allgemeine Zeitung szefowie największego niemieckiego banku przekonują, że spadek zaufania do niego spowodowany jest przyjęciem przez rząd w ubiegłym roku nowych zasad dotyczących odpowiedzialności obligatariuszy. Cryan i Fitschen twierdzą, że choć rząd rozwiązał w ten sposób jeden problem, to stworzył jednocześnie inne, które istnieją jedynie w Niemczech, co spowodowało, że Deutsche Bank stał się „specjalnym przypadkiem” na świecie. Solowe wysiłki na poziomie krajowym, które nie są zgodne z zasadami na świecie, nie pomagają, podkreślił Cryan.

Zobacz więcej

Reuters/FORUM

Innym powodem spadku zaufania do Deutsche Banku były, według jego szefów, toczące się postępowania, w których występuje, szczególnie w USA. Bankowi zaszkodziła również niejasna sytuacja dotycząca działalności w Rosji, która postawiła pod znakiem zapytania skuteczność kontroli w Deutsche Banku.

Cryan nie wykluczył podwyższenia kapitału Deutsche Banku w przewidywalnej przyszłości, zaznaczając iż nie jest ona niezbędna z dzisiejszej perspektywy. Niemiecki bank nie jest mocno zaangażowany w finansowanie amerykańskiej branży naftowej i nie zamierza więcej podejmować ryzyka związanego z inwestycjami w śmieciowe obligacje spółek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Szefowie Deutsche Banku oskarżają rząd Merkel