Sześć firm zainteresowanych Sklejką Pisz

PAP
21-10-2008, 12:51

Do resortu skarbu wpłynęło sześć odpowiedzi na zaproszenie do rokowań w sprawie kupna 85 proc. Sklejki Pisz. Spółką zainteresowany jest m.in. Paged Sklejka - podało MSP w komunikacie.

MSP podało, że przejęciem Sklejki Pisz zainteresowane są: Paged- Sklejka, Zakłady Tworzyw Sztucznych ERG w Pustkowie, Sanwil Holding, Zakłady Przemysłu Sklejek Biaform z Białegostoku, Domex Okna i Drzwi z Białegostoku i Grupa Inwestycyjna Sklejka z Pisza.

Paged Sklejka, spółka należąca do grupy Paged, już wcześniej sygnalizowała swoje potencjalne zainteresowanie wzięciem udziału w prywatyzacji Sklejki Pisz.

Według danych z końca 2007 roku Paged Sklejka jest największym w Polsce producentem sklejki, z ponad 30 proc. udziałem w rynku. Druga w kolejności jest właśnie Fabryka Sklejek Pisz.

Minister Skarbu ogłosił pod koniec września zaproszenie do rokowań w sprawie kupna 85 proc. akcji spółki Sklejka-Pisz.

Do sprzedaży jest 25.330.000 akcji zajmującej się produkcją wyrobów sklejkowych spółki.

Oferty można było składać do 20 października. Do 7 listopada resort poinformuje każdego z oferentów o dopuszczeniu do kolejnego etapu.

Ministerstwo informowało wcześniej, że może wybrać jednego lub kilku inwestorów.

Uprawnionym pracownikom przysługuje prawo do nieodpłatnego nabycia do 15 proc. akcji spółki.

Wcześniej resort chciał wprowadzić Sklejkę-Pisz na giełdę. Jednak pod koniec lipca MSP zrezygnowało z tych planów z powodu dekoniunktury na rynku drzewnym. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sześć firm zainteresowanych Sklejką Pisz