Czytasz dzięki

Szewczak i Burak weszli do zarządu PKN Orlen

opublikowano: 30-01-2020, 14:41

Janusz Szewczak i Adam Burak zostali nowymi członkami zarządu PKN Orlen. Pierwszy odpowiadać będzie za finanse, drugi za komunikację i marketing.

Jan Szewczak (używa imienia Janusz), znany jest przede wszystkim, jako były główny ekonomista Kasy Krajowej SKOK oraz parlamentarzysta minionej kadencji Sejmu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Od przyszłego tygodnia będzie w zarządzie Orlenu odpowiadał za obszar finansów.

Adam Burak (z lewej) i Janusz Szewczak weszli do zarządu Orlenu.
Zobacz więcej

Nowi:

Adam Burak (z lewej) i Janusz Szewczak weszli do zarządu Orlenu. Fot: Marek Wiśniewski, Puls Biznesu

Nowy członek władz płockiej spółki jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, potem był pracownikiem naukowym Zakładu Prawa Finansowego tej uczelni.

Adam Burak został członkiem zarządu Orlenu ds. komunikacji i marketingu, co oznacza, że odpowiadał będzie za ten obszar, którym zajmował się do tej pory jako dyrektor. Dotychczasową funkcję pełnił od lutego 2018 r. Nadzorował realizację zewnętrznej i wewnętrznej strategii komunikacji grupy, a także rozwój kanałów komunikacji cyfrowej zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych. Ponadto zajmował się budową agencji mediowej, jaką płocki koncern tworzy wspólnie z PZU.

Nowy członek zarządu Orlenu ma również doświadczenie w nadzorze. Zasiadał w radach nadzorczych czeskiego Unipertolu, spółki Orlen Południe oraz PZU Zdrowie.

Zanim trafił do Orlenu pełnił m.in. funkcję dyrektora komunikacji i marketingu w Grupie Energa, Grupie Lotos oraz wspomnianym już PZU. Wcześniej, w latach 2012-16 był dyrektorem ds. marketingu i PR i rzecznikiem prasowym Stadionu Wrocław. Karierę zawodową rozpoczynał jednak jako dziennikarz, związany m.in. z telewizją Polsat.

Adam Burak ukończył kierunek stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim, studia podyplomowe z zakresu dziennikarstwa i PR w WSE im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, ma też tytuł MBA.

Dotychczas zarząd paliwowego koncernu składał się z sześciu osób. Oprócz prezesa i dyrektora generalnego Daniela Obajtka na stanowiskach członków zarządu zasiadali: Zbigniew Leszczyński (odpowiada za rozwój), Józef Węgrecki (sprawy operacyjne), Patrycja Klarecka (sprzedaż detaliczna), Michał Róg (handel hurtowy i międzynarodowy) oraz Armen Konrad Artwich (sprawy korporacyjne).

 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński, Bartłomiej Mayer

Polecane