Szmajdziński: SLD poprze wniosek o odwołanie Mikosza

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 24-11-2005, 09:40

SLD poprze ewentualny wniosek o odwołanie ministra skarbu Andrzeja Mikosza. Deklarację taką złożył w "Salonie Politycznym Trójki" przewodniczący Klubu Parlamentarnego SLD Jerzy Szmajdziński. Jak nieoficjalnie dowiedziała się IAR, wniosek taki prawdopodobnie dziś złoży Platforma Obywatelska.

SLD poprze ewentualny wniosek o odwołanie ministra skarbu Andrzeja Mikosza. Deklarację taką złożył w "Salonie Politycznym Trójki" przewodniczący Klubu Parlamentarnego SLD Jerzy Szmajdziński. Jak nieoficjalnie dowiedziała się IAR, wniosek taki prawdopodobnie dziś złoży Platforma Obywatelska.

Decyzja PO miałaby związek ze sprawą prywatyzacji jeleniogórskiej Jelfy. Donald Tusk powiedział, że litewska firma chcąca kupić Jelfę jest wielokrotnie mniejsza od kupowanego zakładu. Zwrócono uwagę także na to, że Andrzej Mikosz doradzał potencjalnemu nabywcy Jelfy. Zdaniem Szmajdzińskiego, najważniejsze jest by sejmowa komisja skarbu miała pełny wgląd w proces prywatyzacji Jelfy. Polityk uznał, że konieczne jest udowodnienie, iż wybór litewskiej firmy był uczciwy, a firma ta zapewni nowe technologie, inwestycje, produkty, rynki zbytu i pakiet socjalny. Gość "Salonu Politycznego Trójki" powiedział, że w jego opinii tak nie będzie, a wiarygodność przedsiębiorstwa budzi wątpliwości.

Jerzy Szmajdziński potwierdził, że SLD na razie wstrzymuje się z wnioskiem o wotum nieufności wobec minister finansów Teresy Lubińskiej. Jak wyjaśnił, kwestia ta zależeć będzie od styczniowej decyzji rządu w sprawie akcyzy na paliwa. W "Salonie Politycznym Trójki" Szmajdziński odniósł się też do najnowszego sondażu "Rzeczpospolitej", według którego tylko trzy partie weszłyby dziś do Sejmu: PiS, PO i Samoobrona. Jak powiedział, pozycja SLD w kategorii partii niedowartościowanych jest znacznie wyższa. Spadek poparcia dla Sojuszu uzasadnił niewłaściwym sposobem uprawiania polityki, błędami w obszarze służby zdrowia, aferami i niejasną polityką kadrową.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane