Szpital stawia na aplikację

Karolina Zawadka
opublikowano: 08-05-2016, 22:00

W Instytucie Kardiologii w Aninie powstaje Remedizer, który będzie kontrolował swoich pacjentów za pomocą urządzeń mobilnych. To odpowiedź na statystyki, które mówią, że 10 proc. pacjentów po zawale serca umiera w ciągu roku od wypisania ze szpitala.

Poprzez aplikację pacjent może kontrolować przyjmowanie leków oraz wysyłać pomiary np. ciśnień czy temperatury. — W przypadku chorób kardiologicznych nawet najdrobniejsze pogorszenie stanu zdrowia może okazać się czymś poważnym.

Świadomość, że po drugiej stronie ekranu ktoś nieustannie czuwa, daje niesamowity komfort i zwiększa poczucie bezpieczeństwa” — przekonuje Michał Jakubowski, jeden z pomysłodawców Remedizera i pacjent Instytutu Kardiologii. Z przeprowadzonych testów wynika,że używanie aplikacji może znacząco skrócić czas oczekiwania do specjalisty. W razie wątpliwości np. przy jednorazowym wzroście ciśnienia pacjent może skorzystać z aplikacji, a do szpitala udają się tylko w określonych przypadkach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Zawadka

Polecane