Szwedzi wybrali polskie oprogramowanie

opublikowano: 28-07-2019, 22:00

Rozwiązanie IT autorstwa Inelo posłuży Szwedzkiej Agencji Transportu do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Swedish Transport Agency (STA) wybrała oprogramowanie kontrolne Tachoscan Control, którego producentem jest polska spółka Inelo. Kontrakt o wartości 1,3 mln zł został podpisany na cztery lata z możliwością dwukrotnego przedłużenia. STA to instytucja rządowa powołana w 2010 r. Składa się z byłych organów kontroli dla transportu drogowego, kolejowego, lotniczego i morskiego. Jej celem jest wdrażanie systemów bezpieczeństwa, które mogą być opracowane we współpracy z prywatnymi przedsiębiorstwami i partnerami zagranicznymi — wśród tych znalazło się Inelo. Polska firma została dostawcą rozwiązania IT, które służy do kontroli rozliczania czasu pracy kierowców samochodów ciężarowych.

POLAK POTRAFI:
POLAK POTRAFI:
Polska jest w niechlubnej czołówce UE pod względem liczby ofiar wypadków drogowych, a Szwecja — na drugim biegunie. Nie przeszkodziło to polskiej firmie Inelo, którą kieruje Bartosz Najman, wygrać przetargu na oprogramowanie służące poprawie bezpieczeństwa na szwedzkich drogach.
Fot. ARC

— Nasz sukces został poprzedzony ponadpółroczną pracą nad dostosowaniem oprogramowania do potrzeb szwedzkiej inspekcji. Zostało ono pozytywnie ocenione m.in. w teście wydajnościowym, polegającym na przeprowadzeniu kontroli z trzech miesięcy obejmującej sto pojazdów i trzystu kierowców — mówi Bartosz Najman, wiceprezes Inelo.

STA zacznie wykorzystywać polskie oprogramowanie w maju 2020 r. Tachoscan Control będzie stosowany m.in. do przeprowadzania inspekcji w przedsiębiorstwach zatrudniających kierowców zawodowych. Oprogramowanie Inelo docenili nie tylko Szwedzi — wybrało je 37 służb kontrolnych z 19 europejskich państw, m.in. niemiecka inspekcja transportu drogowego, angielska i szwajcarska policja oraz służba celna w Czechach. W Polsce dostarczane przez Inelo rozwiązania wykorzystywane są przez Inspekcję Transportu Drogowego, Państwową Inspekcję Pracy, Straż Graniczną, celników i policjantów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane