Szwedzka policja chce rekrutować w Norwegii

opublikowano: 24-05-2019, 11:16

Związek zawodowy szwedzkich policjantów zaproponował rekrutację w Norwegii, która pomogłaby uzupełnić braki kadrowe.

- W sprawie braku policjantów nie powinniśmy rezygnować z żadnej opcji, która pomogłaby zwiększyć zatrudnienie, a to może być jeden z kawałków układanki – powiedziała Lena Nitz, przewodnicząca Szwedzkiego Związku Policji. – W Norwegii mają więcej policjantów niż planowali zatrudnić. Są świeżo wyedukowani, skrajnie zmotywowani i szukają policyjnej roboty – dodała. 

Według związku, ponad 250 wyszkolonych policjantów nie może obecnie znaleźć pracy w Norwegii. Domaga się on, aby rząd, po przeprowadzeniu kursu dostosowawczego, zatrudnił ich w Szwecji.

Dotychczas to raczej młodzi Szwedzi szukali pracy w Norwegii, przyciągani wyższymi wynagrodzeniami. Norwegia rekrutowała także pielęgniarki i lekarzy w Szwecji.

Nitz uważa, że bez nowatorskiego podejście szwedzka policja nie zdoła osiągnąć celu, którym jest zwiększenie zatrudnienia do 7 tys. ludzi do 2024 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.no

Polecane